T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Kolostrum Analiz Projesi” İle “Uşak Bulaşıcı Hayvan Hastalıkları İle Mücadelede Veteriner Epidemiyoloji Ve Mihrak Araştırma” Projelerini Hayata Geçirdik

Yayın Tarihi : 29.7.2020

Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve bütçesi Uşak İl Özel İdaresi tarafından karşılanan projelerimizin aşılışı; Uşak Valisi Sayın Funda KOCABIYIK, Vali Yardımcımız Sayın Muammer BALCI, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Nuri DEMİR, Özel İdare Genel Sekreteri ve Banaz Kaymakamı Sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Ertan KELEŞ, Damızlık Sığır Yetiştircileri Birliği Başkanı Sayın Ahmet YILMAZ, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve Müdürlüğümüz çalışanlarının katılımlarıyla 28.07.2020 tarihinde gerçekleşti.

Sayın Valimiz Funda KOCABIYIK konuşmalarında; "İlimizdeki buzağı ölümleri ile salgın hastalıklar sebebiyle yaşanan hayvan kayıplarını engellemek ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlamak amacıyla yürütülecek iki projemizi de çok önemsiyorum. Projelerden 20.000'in üzerinde işletme ve hayvan sahibi vatandaşımız faydalanacak. Ümit ediyorum ki çok kısa süre içinde olumlu geri dönüşler almaya başlayacağız. Projelerin hayata geçmesinde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyor,  ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm üreticilerimize bol kazançlar diliyorum" dedi.