T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ERASMUS+ PROJEMİZİN WEB SİTESİ VE MENÜ YAYGINLAŞTIRMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 2.12.2022

T.C. Dışişleri Bakanlığı-Avrupa Birliği Başkanlığı-Türkiye Ulusal Ajansı ''Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar'' programı kapsamında yürütülen 2020-1-TR01-KA202-094105 numaralı ve "Food Allergens Risk Management for Food Safety'' isimli yürütücüsü olduğumuz projemizin çarpan etkili organizasyonu kapsamında Web Sitesi ve Menü Yaygınlaştırma Etkinliği  Uşak Şeker Fabrikası Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

İl Müdür Vekili Halil İbrahim GÜRCAN'ın açılış konuşmasının ardından proje koordinatörü Gıda ve Yem Şube Müdürü Sancar TÜRKMEN proje hakkında bilgi vermiş olup devamında proje araştırmacılarından Gıda Yüksek Mühendisi Özge YOLDAŞ tarafından sunum yapıldı. Programa katılım sağlayan Uşak Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerine, gıda işletmesi çalışanlarına, tüketicilere, ilgili meslek odaları ve derneklere, kamu kurum ve kuruluşlarına projemiz tanıtılıp  yaygınlaştırıldı.

Organizasyon sırasında tüm proje çalışmaları ve çıktıları anlatılarak, fikri çıktı olan e-eğitim web sitesi içeriği ve kullanımı hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Ayrıca toplu tüketim gıda işletmelerine yönelik hazırlanan menü örnekleri katılımcılara sunuldu.