T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SAYIN BAKANIMIZ PROF.DR. VAHİT KİRİŞCİ’NİN TEŞRİFLERİYLE ''SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU TESLİM TÖRENİ” DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 14.10.2022

Tarım ve Orman Bakanlığı "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" (TAKEP) ve Uşak İl Özel İdaresi kaynaklı "Sertifikalı Hububat Tohumu Temini ve Teslim Töreni'', İl Müdürlüğümüz bahçesinde Sayın Bakanımız Prof.Dr. Vahit KİRİŞCİ, Uşak Valisi Dr. Turan ERGÜN, Bakan Yardımcısı Nihat PAKDİL, Uşak Ak Parti Milletvekili Mehmet ALTAY, Uşak Ak Parti Milletvekili İsmail GÜNEŞ, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Uğur ERDEM, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif BALTA, İl Müdürümüz Nihat AĞAN, il protokolü ve değerli üreticilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Projelerimiz kapsamında % 75 hibe destekli 528 ton buğday, 515 ton arpa ve 82 ton tritikale olmak üzere toplamda 1.125 ton sertifikalı hububat tohumu üreticilerimize teslim edilmiştir. Projelerimize katkı sağlayan başta Sayın Bakanımız olmak üzere, Sayın Valimize, Uşak İl Özel İdaresine, İl Genel Meclisi Üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Dağıtılan tohumların İlimiz ve Ülkemize hayırlı olmasını diler, bereketli bir üretim sezonu geçirmelerini temenni ederiz.

#SenÜretYeter