T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ FUAR ALANINDA AÇILDI

Yayın Tarihi : 24.09.2022

Toprağın, tarımın, ormanın ve suyun önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan ve Bakanlığımızca bu yıl 12. düzenlenen "Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması", Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tema, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları ile DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride "Çiftçi Varsa Hayat Var" temasıyla gerçekleştirilmiştir.

12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına bu yıl 6 kategoride toplam 606 katılımcı 3.997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. Ayrıca ödül alan eserlerden bir tanesi Tarım ve Orman Bakanımız tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Ödülüne layık görüldü.

Sergilenmeye layık görülen fotoğraflar her ilde Bakanlığımızca belirlenen tarihlerde 4 gün süreyle sergilenerek fotoğraf severlerin beğenisine sunulmaktadır.

Bu kapsamda ilimizde söz konusu fotoğrafların daha fazla görünürlüğünü sağlamak amacıyla 22 Eylül'de açılan Tarım Fuarı alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.